CO2 by sa dalo zachytávať priamo z výfukových komínov fabrík a tovární a zachytený CO2 ukladať do zeme. Fungovalo by to nasledovne :
1 : Pri komíne fabriky/továrne sa postaví naklonená rovina aby sa CO2 odčerpávajúce auto mohlo dostať priamo ku komínu.
______________
2 : Auto zastane vedľa komínu, na komín nastaví čerpadlo a začne odčerpávať CO2 z komína do oceľovej nádoby. CO2 je veľmi dobre stlačiteľný, pri výkonnom čerpadle je možno docieliť stlačenie 46 libier na 1 kubickú stopu, čo je 20,86 kg /0,028 m3 = 737 kgCO2/m3. Inak povedané, výkonné čerpadlo dokáže stlačiť až 737 kgCO2 do jedného kubického metra. 1 oceľová nádoba na nákladnom aute o objeme 3 metrov kubických (2×1,1,5) tak može len na jedno odsatie odčerpať až 2,21 tony CO2 ! Okrem čerpacieho auta stojíí na vyvýšenej plošine ešte jedno auto, chladiace auto, to chladí zvonku oceľovú nádobu čerpacieho auta počas čerpania, aby sa neprehriala na 1500 stupňov, lebo pri tejto teplote sa oceľ topí.
______________
3 : Vykope sa vrt (možno využiť aj niektoré z už opustených existujúcuich vykopaných vrtov) siahajúci až do vnútra skalného podlažia (zvyčajne je v hĺbke nad 100 metrov) a do neho umiestnia oceľové nádoby s odčerpaním CO2. Vrch sa zasype betónom (čierna farba) a prikryje zeminou. Je tu ale ešte efektívnejšia možnosť a totiž že by sa do hlbiny nevhadzoval CO2 spolu s oceľovou nádobou, ale výlučne samotný CO2. Lenže to by bolo potrebné zmeniť CO2 z plynného skupenstva do pevného. To by sa dalo docieliť kebyže sa oceľová nádoba dá do chladiaceho boxu a zmrazí na -70 stupňov. Z plynného CO2 sa stane pevný, stane sa z neho „suchý ľad“. Ten sa potom može zo železnej nádoby vysypať do vyhlbenej jamy, takže sa oceľová nádoba ponechá. Takto uskladnený CO2 môže vydržať v podzemí desatisícky rokov.
Celá debata | RSS tejto debaty