Založ si blog

Prečo sa protestanti mýlia

Protestanti sa mýlia preto, lebo nepočúvajú cirkevné autority. Namiesto počúvania cirkevných autorít si sami vykladajú Bibliu. Dnes to v protestantizme vyzerá nasledovne :

  1. Protestant si prečíta Bibliu
  2. Na základe prečítaného textu si spraví vlastný úsudok čo z Biblie vyplýva. Niektoré veci mu ale zostávajú nepochopené, a preto sa na názor opýta ostatných protestantov, alebo si vyhľadá rozne články na internete, ktoré sa týkajú daného problému a jeho riešenia.
  3. Protestant si potom napíše na papier zoznam toho čomu verí a čo z Biblia vyplýva.
  4. Protestant následne začne hľadať protestantskú cirkev, ktorá učí všetko čo protestant z Biblie vyčítal, alebo protestantskú cirkev, ktorá ma najbližšie k jeho výkladu Biblie.

 

Takéto správanie, aj ked sa na prvý pohľad može zdať biblické, je protibiblické samo o sebe. V prvom rade si musíme uvedomiť, že Biblia nikde nehovorí o tom, aby každý jeden veriaci čítal Písmo a na základe prečítaného textu si na neho spravil svoj vlastný názor. Ba čo viac, Biblia učí, že sú to cirkevní predstavení, ktorí majú právo na výklad Písma a učenie ľudu :

„Dávajte si pozor na seba a na celé stádo, v ktorom vás Duch Svätý ustanovil za biskupov, aby ste pásli Božiu Cirkev, ktorú si získal vlastnou krvou.“

Prvý Petrov list 5: 1-2 „Starších, čo sú medzi vami, prosím ako spolustarší a svedok Kristových utrpení, ale aj účastník jeho slávy, ktorá sa má v budúcnosti zjaviť: 2 Paste Božie stádo, ktoré je u vás; starajte sa oň nie z prinútenia, ale dobrovoľne, podľa Božej vôle, nie pre mrzký zisk, ale ochotne“;

 

A teraz kľúčová otázka : Poznáme cirkev, ktorá je tu od čias apoštolov, cirkev ktorá mala svojich cirkevných predstavených, cirkev ktorej cirkevní predstavení vyučovali ľud, cirkev ktorej existencia a učenie prežilo až do dnešnej doby ? Toto všetko splna jedine rímska cirkev, respektíve rímsko katolícka cirkev – RKC.

Eucharistia a Ježišova doslovná osobná prítomnosť v nej (bibl. dokazy)

25.05.2020

„vzdával vďaky, lámal ho a povedal: „Toto je moje telo, ktoré je pre vás; toto robte na moju pamiatku.“ Podobne po večeri vzal kalich a hovoril: „Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi. Toto robte, kedykoľvek ho budete piť, na moju pamiatku. A tak vždy, keď budete jesť tento chlieb a piť tento kalich, zvestujete Pánovu smrť, kým nepríde. Kto by teda jedol chlieb [...]

RKC pasie Božie stádo, podľa Ježišovho príkazu

17.05.2020

Ježiš povedal Petrovi „pas moje ovce“ (Jn 21:16), a ked povedal „moje ovce“ je z kontextu jasné, že išlo o všetky ovce – veriacich. Peter však počas svojho života tento sľub nesplnil, pretože ako už vieme, Peter bol len jedným z viacerých apoštolov ktorí vyučovali ľud. Hlavným učiteľom pohanov v biblických časoch bol Apoštol Pavol. Hlavná [...]

Meno Rímskeho pápeža zapísané v knihe života

15.05.2020

Meno 4 rímskeho pápeža zapísané v knihe života List Filipanom 4:3 „Aj teba, verný spolupracovník, prosím, pomáhaj im, veď ony sa so mnou borili za evanjelium spolu s Klementom a s ostatnými mojimi spolupracovníkmi, ktorých mená sú v knihe života.“ Niektorí spájajú meno Klementa, s 4 rímskym pápežom – Klementom Rímskym. Pozrime sa na toto detailnejšie, [...]

pocasie-3-6-2020

Teploty sa môžu vyšplhať poriadne vysoko

02.06.2020 21:50

Počasie síce bude stále premenlivé, so zrážkami a búrkami, ale teplota na niektorých miestach Slovenska vás môže prekvapiť.

Vladimir Putin

Šamanovi, ktorý chcel vyhnať z Putina démona, nariadil súd psychiatrickú liečbu

02.06.2020 20:12

Viacerí ochrancovia ľudských práv v súvislosti s touto kauzou varovali pred návratom k praxi z čias Sovietskeho zväzu, keď komunistický režim zatváral svojich odporcov do psychiatrických liečební.

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľská veľvyslankyňa v Prahe mala šikanovať svojich podriadených

02.06.2020 18:23

Osobitná komisia poľského ministerstva zahraničia oznámila, že interné vyšetrovanie skončilo potvrdením mobbingu a diskriminácie pracovníkov ambasády.

Rakúsko Hitler dom redizajn stanica policajná

Z rodného domu Adolfa Hitlera bude policajná stanica

02.06.2020 17:51

Renovácia stavby by mala byť dokončená do konca roka 2022, pričom stáť bude približne päť miliónov eur.

tom12345

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 4433x
Priemerná čítanosť článkov: 1108x

Autor blogu

Kategórie

Archív